Djeca iz jedinice “Mrvica” u posjeti Sveučilištu u Mostaru

Povodom obilježavanja Tjedna dječjih prava i njegujući suradnju s lokalnom zajednicom, djeca iz Ustanove „Dječji vrtići“ Mostar, jedinica „Mrvica“, dobili su poziv za posjet Studija Kineziologije i Biologije, Sveučilišta u Mostaru, u prostorima u Rodoču.

Cilj ovoga posjeta bila je promocija dječjih prava, potreba kao i aktivno sudjelovanje djece u svim aktivnostima društva. Cilj je potaknuti djecu da se kreću, vježbaju, igraju, zajednički druže, uče i kreativno stvaraju s odraslima.

Na samom početku posjetili su studij Biologije gdje su  profesori i studenti upoznali djecu s radom studija,  gledala su kroz mikroskop ,istraživala, vidjela su razne biljke, kukce i životinje na kojima studenti vrše svoja istraživanja.

Potom smo posjetili studij Kineziologije gdje su djelatnici djeci pokazali šta oni sve rade na svom studiju. Profesori i studenti Kineziologije su pripremili prigodne  aktivnosti za djecu koje su bile natjecateljskog karaktera.

Komentari su zatvoreni.