“Posadimo voće za bolju budućnost” – Misli o prirodi!!!

Ustanova „Dječji vrtići“ Mostar je posredstvom Udruge „Nešto više“ a u okviru  akcije “Posadimo voće za bolju budućnost”,  dobila sadnice šipka, smokve, trešnje, šljive, jabuke, kruške i masline.

Ova akcija se odvija u sklopu trogodišnjeg projekta “Misli o prirodi”, kojeg implementira Centar za promociju civilnog društva, a financijski podržava Švedska.

Voćke će biti raspoređene u četiri dvorišta vrtićkih jedinica. Vjerujemo da su ovakve akcije od velikog značaja  za predškolske ustanove jer se upravo u njima „sadi budućnost“. Nikada nije dovoljno naglašavati značaj odnosa prema prirodi koji podrazumijeva očuvanje i brigu o njoj te svijest da smo je dobili u nasljeđe, ali i da je trebamo ostaviti onima koji će nas naslijediti.

Hvala Udruzi „Nešto više“, Centru za promociju civilnog društva i Vladi Švedske.

 

Komentari su zatvoreni.